• 04.11.2022 10:38
          • Nasza Placówka otrzymała wsparcie w wysokości 165900 zł. Zostało wykorzystane na zakup sprzętu zgodnego z katalogiem zamieszczonym na stronie Kliknij. Sprzęt został zakupiony częściowo w roku 2021. Pozostała kwota została wydana do końca sierpnia 2022 r.

• 31.08.2022 18:00
          • Nasza szkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie finansowe na zakup narzędzi i pomocy dydaktycznych potrzebnych wkształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych, technicznych i przyrodniczych, samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności matematycznych, inżynierii oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

• 31.08.2022 17:59
          • Laboratoria Przyszłości to nowa inicjatywa MEiN skierowana do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jej celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka, informatyka).

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chorzowie w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do ogólnopolskiego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach tego programu pozyskano kwotę 165 900 zł.

Aleksandra Wicher