• Od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 1 przystępuje do programu edukacyjnego realizowanego przez organizację AIESEC. Celem projektu jest zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów uczniom, dzięki czemu zdobywają oni wiedzę na temat  innych krajów, kultury oraz języka. Realizacja projektu daje uczniom możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych, nawiązywania kontaktów z ludźmi z innych krajów i niejednokrotnie podtrzymywanie tych znajomości przez lata. Wiele rodzin do dzisiaj utrzymuje kontakt z wolontariuszami, którzy byli gośćmi w ich domach. Dzięki temu uczniowie mogą doświadczać multikulturowości w szkole oraz własnych domach, uczą się tolerancji i otwartości na odmienną kulturę, tradycję i zwyczaje.
        W każdym projekcie biorą udział wszyscy uczniowie, ponieważ wolontariusze przez 3 tygodnie pobytu w szkole przeprowadzają lekcje, na których przedstawiają to, co w ich kraju jest najpiękniejsze. Również rozmawiają z uczniami na tematy takie jak ekologia czy edukacja. Lekcje prowadzone są w języku angielskim, ale wolontariusze uczą naszych uczniów również wyrażeń oraz słownictwa w ich rodzimym języku.
        Do tej pory nasza szkoła stała się domem dla wolontariuszy z Gruzji, Wietnamu, Indii, Czech, Brazylii i Chin. Wolontariusze biorą udział w zajęciach popołudniowych oraz wycieczkach szkolnych, dzięki czemu uczniowie mogą wykorzystywać w praktyce swój potencjał językowy.
        Niewątpliwie poprzez udział w takich projektach jak AIESEC nasza szkoła staje się miejscem, w którym uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę i umiejętności, ale również mogą doświadczać odmienności, uczyć się tolerancji wobec ludzi z innych krajów oraz mają możliwość przełamywania bariery językowej poprzez codzienne rozmowy z wolontariuszami w języku angielskim.