• Dzień Ziemi i Wody - Kwiecień 2023r.

• 28.05.2023 00:16
            @LaboratoriaPrzyszlosci

W tym roku połączyliśmy obchody Światowego Dnia Wody i Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas starszych dyskutowali podczas lekcji o roli wody oraz globalnej odpowiedzialności i solidarności dotyczącej zasobów wodnych. Dowiedzieli się także czym jest wirtualna woda. Dla chętnych uczniów klas IV- VI zorganizowano warsztaty, w czasie których wykonywali Las w słoiku. Posadziliśmy także rośliny przyjazne owadom. W klasach I- III odbyły się zajęcia tematyczne i plastyczne. Następnie wszystkie dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyły w ekologicznym korowodzie, podczas którego odbył się pokaz eko-mody oraz sprzątanie parku. Chcielibyśmy, aby działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego stały się naszym priorytetem w życiu codziennym.
          • W świecie symetrii

• 27.05.2023 23:55
            @LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie klasy 4a połączyli wiedzę matematyczną z umiejętnościami obsługi programu Paint.
            Na lekcji informatyki sprawdzaliśmy, czy nasze twarze są symetryczne. Efekty pracy trochę nas zaskoczyły :)
            W trakcje zajęć wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach  programu Laboratoria Przyszłości.
          • Zajęcia robotyki w klasach piątych.

• 27.05.2023 23:55
            @LaboratoriaPrzyszlosci

Kolejni uczniowie poznają tajniki programowania robotów. W tym roku pracujemy przede wszystkim na zestawach  Lego Spike i robotach mBot, które szkoła zakupiła w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Do nauki programowania wykorzystaliśmy również zestawy BeCreo i grę ScotieGo.
          • Lekcja matematyki w klasie 4c

• 27.05.2023 23:56
            @LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie klasy 4c wzięli udział w nietypowej lekcji matematyki. W pracowni komputerowej poznawali tajniki druku 3D, sposoby wykorzystania i działania drukarek 3D, jednocześnie poznając cechy różnych wielokątów.
            Wzbogacili swoją wiedzę z figur geometrycznych, drukowali kwadraty, prostokąty oraz inne wielokąty. Mamy nadzieję, na kolejne tak ciekawe zajęcia.