• Lekcja biologii w klasie 8a

• 27.05.2023 23:56
            @LaboratoriaPrzyszlosci

Dziedziczenie cech człowieka- badania rozkładu cechy w populacji klasowej.

Na zajęciach biologii uczniowie klasy 8a dowiedzieli się w jaki sposób dziedziczą się cechy zgodnie z I prawem Grzegorza Mendla. Skupili się na dziedziczeniu długości rzęs. Chcieli także sprawdzić, w jaki sposób ta cecha rozkłada się w populacji klasowej. Najpierw uczniowie zostali zapoznani z sposobem obsługi suwmiarek. Następnie dokonali pomiarów swoich rzęs. Mając te dane stworzyliśmy wykres przedstawiający rozkład badanej cechy w populacji. Na zakończenie lekcji, rozwiązywaliśmy krzyżówki genetyczne dotyczące dziedziczenia rzęs.

• Zajęcia w klasie 2a

@LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie na podstawie wydrukowanych przedmiotów 3D utrwalili cechy podstawowych figur geometrycznych. Pod koniec zajęć wydrukowano na drukarce 3D figurkę Dinozaura. Uczniowie poznali rolę "podpór" w druku 3D. O drukarkach wiemy  coraz więcej.
          • Zajęcia w klasie 2c

@LaboratoriaPrzyszlosci

Klasa 2c miała okazję poznać tajniki druku 3D. Zajęcia miały na celu doskonalenie umiejętności posługiwania się zegarem. Dzieci ustawiały i odczytywały godziny na zegarach wydrukowanych w drukarce 3D, oglądały projekty stworzone do druku w 3D. Z pomocą nauczyciela wydrukowały małego dinozaura. Dzieciom zajęcia bardzo się podobały.
          • klasa 3b

@LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie klasy 3b na kółku matematyczno - programistycznym rozwijali swoje umiejętności w zakresie motoryki dużej oraz logicznego myślenia. Wzięli udział również w rywalizacji międzygrupowej.  Wszystkie zadania opierały się na mechanizmie koła zębatego. Jest to pierwszy krok w stronę poznania podstaw mechatroniki.

laboratoria_przyszlosci_-_SD_480p.mov
          • Lekcja fizyki

• 28.05.2023 00:18
            @LaboratoriaPrzyszlosci