• Wyjście klas drugich do Biblioteki Publicznej nr 19

          • W listopadzie wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej nr 19 w Chorzowie na lekcję biblioteczną. Dotyczyła ona naszej lektury pt.” Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke.

            Podczas zajęć rozwiązywaliśmy krzyżówkę-quiz sprawdzający naszą znajomość lektury. Następnie wcieliliśmy się w rolę detektywa i musieliśmy rozwiązać zagadki kryminalne. Pod koniec spotkania każdy mógł sprawdzić swoją zręczność i celność.

            Mile wspominamy tę lekcję i na pewno wybierzemy się w przyszłości na kolejne spotkanie.

            Klasy 2a, 2b, 2c

            z Wychowawcami

          • Sukces naszych uczniów!

          • 25 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Chorzowie odbył się  XX Festiwal Piosenki Obcojęzycznej.

            Pierwsze miejsca zdobyli nasi uczniowie. W kategorii solisty wygrała Karolina Świerszcz z klasy 6b, a  w kategorii zespołu uczniowie klasy 3a: Marta Kik, Amelia Klisiatys, Barbara Ledwig, Zuzanna Kaczmarek, Alicja Siewior, Emilia Czempik i Przemysław Bigos. Gratulujemy! 

          • Po południu w ramach j. angielskiego 

          • 24 listopada uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach popołudniowych z okazji Thanksgiving Day - Święta Dziękczynienia.

            Wraz z pochodzącą z Armenii wolontariuszką programu Erasmus+  dzieci rozwijały swoje umiejętności komunikacyjne, poznawały historię oraz zwyczaje tego święta oraz wykonywały lapbooki ze słownictwem Thanksgiving Day. Relację z zajęć można zobaczyć w galerii.

          • Natalia i Antek w świecie matematyki

          •  Uczniowie klasy 3b realizują projekt matematyczny. Stanęli przed zadaniem, aby poznać tajniki zawodu krawca. W czasie zajęć doskonalili umiejętności matematyczne w zakresie wykonywania pomiarów, przygotowali wykroje i projekty ubrań. Okazało się, że praca krawca nie jest wcale taka łatwa, jednak bardzo interesująca. Czekamy z niecierpliwością na kolejne zadania. 

            klasa 3b z wychowawcą Aleksandra Wicher

          • Spektakl teatralny pt. "Hachiko"

          • 25 listopada klasy 1-3 po raz kolejny mogły obejrzeć online spektakl teatralny. Tym razem była to sztuka wystawiona przez Teatr Maska w Rzeszowie pt."Hachiko" . Nasi mali widzowie byli bardzo wzruszeni prawdziwą historią niezwykłej przyjaźni i przywiązania psa Hachiko do swojego pana. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • W piątek 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia pod hasłem: „Nie zostawiaj misia w domu w dniu jego święta!”. Uczniowie klas 1–3 przynieśli swojego pluszowego przyjaciela ze sobą do szkoły.

            Na lekcjach dzieci poznawały historię Pluszowego Misia. Rozmawiały o misiach, bohaterach książek i filmów, które stały się inspiracją do stworzenia portretu misia w ogłoszonym konkursie plastycznym. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Gratulujemy kreatywnych pomysłów. Najciekawsze i nagrodzone prace zostały zaprezentowane na wystawie.

          • Wybory Samorządu Uczniowskiego 2022/2023

          • 12 października 2022 roku w naszej szkole odbył się więc wyborczy kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o tę funkcję mieli okazję przedstawić swój program w postaci plakatów wyborczych prezentowanych w szkole podczas długich przerw.

            13 października 2022 roku odbyły się wybory. W tym wyjątkowym dniu uczniowie kl. I-VIII oddawali swoje głosy na wybranych przez siebie kandydatów.

            Wyniki zostały podliczone oraz sporządzono protokół z wyborów. 17 października, podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazano wyniki wyborów społeczności szkolnej oraz dokonano zaprzysiężenia nowej Rady Samorządu Uczniowskiego.

            Wyniki

            Miło jest nam poinformować, że z największą ilością głosów na miejscu pierwszym, drugim oraz trzecim uplasowali się: Karolina Gruszka, Karol Dubiel oraz Oliwia Fiedor.

            Zarówno Karolina jak i Karol będą współpracować oraz wspierać się w pełnieniu funkcji przewodniczącej i wiceprzewodniczącego, natomiast Oliwia obejmie funkcję łącznika pomiędzy klasami młodszymi i starszymi.

            Serdecznie gratulujemy uczniom!!!

            Podziękowania

            Dziękujemy Komisji Wyborczej za pracę i czujność nad prawidłowym przebiegiem głosowania oraz wszystkim zgłoszonym kandydatkom i uczniom kl. I-VIII za udział w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023.

             

            Wszystkim kandydatom dziękujemy za zaangażowanie i liczymy na wsparcie podczas podejmowania kolejnych wyzwań.

             

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

          • Spotkanie z policjantami w ramach programu Bezpieczne Życie.

          • 21 listopada braliśmy udział w spotkanie z policjantami w ramach programu „Bezpieczne życie – Odnaleźć Zgubka”. Podczas zajęć prowadzonych przez funkcjonariuszy policji utrwaliliśmy sobie zasady przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drogach jako osoba piesza i rowerzysta, podstawowe znaki drogowe, numery telefonów alarmowych i sposób wzywania pomocy. Przećwiczyliśmy zachowania  w sytuacjach, gdy zostaniemy
            „zaczepieni” przez osobę obcą – niebezpieczną.
            Spotkanie było dla nas bardzo pouczające, a Policjanci byli bardzo sympatyczni i z dużą cierpliwością odpowiadali na każde nasze pytanie.

            Klasy 2a,2b,2c
            Z Wychowawcami
             

          • Wizyta w Teatrze Czarnego Tła klasy 3b

          • Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach w Teatrze Czarnego Tła w Chorzowie. W czasie zajęć dowiedzieli się na czym polega praca aktora w teatrze lalek, poznali elementy scenografii oraz sami spróbowali swoich sił na scenie. Dużo radości sprawiło uczniom nauka animacji lalek. Spędziliśmy czas na wspólnej zabawie i nauce.
          • Nasza Niepodległa

          •  

            W ramach szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości 9 listopada odbyła się uroczysta akademia. Rozpoczęła się wspólnym, gromkim odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie klas 3, 7 i 8 zaprezentowali montaż poetycko-muzyczny. Recytację wierszy uzupełniała opowieść o najważniejszych wydarzeniach, które doprowadziły do odrodzenia niepodległej Polski. Oczywiście, nie mogło zabraknąć legionowych pieśni w wykonaniu szkolnego chórku. Do śpiewu aktywnie włączyły się poszczególne klasy, co wzmocniło wzruszający, patriotyczny klimat akademii. Piękną, refleksyjną pieśń o niepodległości wykonali uczniowie klasy 3a.

             

            Dla podkreślenia doniosłej rangi Święta 11 Listopada w dniu akademii uczniowie przyszli do szkoły w galowych strojach. Ponadto klasy 1-3 uczestniczyły w akademii z biało-czerwonymi chorągiewkami, zaś uczniowie klas 4-8 postarali się o biało-czerwone kotyliony jako symbol naszej narodowej tożsamości.

             

            Szkolna uroczystość była ważną lekcją patriotyzmu. Pomogła uczniom przeżyć trudną drogę pokoleń Polaków do niepodległości, odzyskania własnego domu i Orła Białego.

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w klasach I-III

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w tym roku przypadał na 5 listopada, w sobotę. My obchodziliśmy go w naszej szkole 4 listopada.

            Każdy mógł przebrać się za dowolna postać ze swojej ulubionej bajki, przynieść zabawkę lub atrybut związany z dowolnym bohaterem.

            W szkole, w tym dniu było bajkowo, kolorowo, wesoło, zabawnie i edukacyjnie. Podczas zajęć rozwiązywaliśmy łamigłówki, zagadki, kodowaliśmy, graliśmy w gry dydaktyczne, śpiewaliśmy piosenki, wykonaliśmy plakaty oraz zorganizowaliśmy w naszych salach wystawki ulubionych baśni i ich bohaterów.

            Baśnie i bajki są pełne przygód wspaniałych bohaterów, którzy pokonują zło i wszelkie trudności.

             

            Klasy I-III

            z Wychowawcami

          • Święto Biblioteki Szkolnej już za nami ...

          • 26 i 27 października Biblioteki miały swoje święto. W związku z tym i w naszej szkole nie zabrakło atrakcji z tej okazji. W ramach ogłoszonego konkursu „Jestem postacią z mojej ulubionej bajki, książki” – uczniowie klas 1-8 przebrali się za wybranego przez siebie bohatera. Pomysłów nie brakowało.

            Na przerwach w bibliotece odbywały się konkursy literackie o tematyce związanej z biblioteką i czytelnictwem. Ponadto każdy mógł sprawdzić się w rozwiązywaniu rebusów, zagadek i quizów.

            Na wszystkich odwiedzających w tym dniu bibliotekę czekała słodka niespodzianka.

            Zabawa była przednia !!!

          • SPOTKANIE Z KULTURĄ GRUZJI

          • Klasę 3c odwiedziła gruzińska wolontariuszka Starochorzowskiego Domu Kultury w ramach programu Erasmus Plus - Europejski Korpus Solidarności. Pani Natalie przybliżyła uczniom gruzińską kulturę, tradycje, zwyczaje oraz kuchnię. Dzieci miały również możliwość poznania gruzińskiego alfabetu. Serdecznie dziękujemy za pouczająca wizytę.

          • WARSZTATY TEATRALNE

          • Klasa 3c wybrała się do chorzowskiego Teatru Czarnego Tła, gdzie miała możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych. W trakcie zajęć uczestnicy poznali zasady panujące w czarnym teatrze, różne elementy scenografii, podstawy animacji, pantomimy, ruchu scenicznego. Najwięcej radości sprawiła uczniom nauka poruszania się po scenie oraz animacji przy użyciu lalek. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

          • SZKOŁA MYCIA RĄK ELLI I MAXA

          • Uczniowie klas 3 dołączyli do akcji profilaktycznej pt. „Szkoła mycia rąk Elli i Maxa”. Wzięli udział w lekcji edukacyjnej, w trakcie której zapoznali się z postaciami Elli i Maxa, które również są uczniami szkoły podstawowej i uczą innych, jak dbać o właściwą higienę rąk. Każdy trzecioklasista po sprawdzeniu swojej wiedzy z omawianego zakresu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz kolorową zakładkę.

            Pamiętajmy, że częste mycie rąk powinno być stałym nawykiem, niezależnie od okoliczności.

            #SzkołaMyciaRąkMAXAiELLI

            #LekcjaHIGIENY

            #Wirusoochrona

          • KOLEJNE SPOTKANIE Z CHMURKĄ TOSIĄ

          •  

            ​​​​​​​

            „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

            Uczniowie klasy 3b i 3c po raz kolejny przystąpili do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego czytelnictwo „Czytam z klasą lekturki spod chmurki.” Tegoroczna edycja pod hasłem „Podróżowanie przez czytanie” stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, uczniowie pogłębią wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji. Pierwsze lektury już wybrane, więc zabieramy się do czytania.

          • Październikowa Noc Filmowa klasy 7a

          •  

            W październikową noc, z piątku na sobotę, klasa 7a postanowiła spotkać się w szkole, by razem pooglądać filmy, pograć w gry planszowe i oczywiście rozegrać turniej FIFY. Przez kilka wspólnych godzin świetnie się bawiliśmy i udało nam się integrować w nowym klasowym składzie.

          • Popołudnie filmowe w klasie 3b

          • Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą spędzili popołudnie ogladając  film pt. „Za duży na bajki”. Film porusza wiele współczesnych problemów min. samodzielność, choroba bliskiej osoby, samotność, potrzeba akceptacji. 

            Po filmie rozmowy, wspólny poczęstunek, gry i zabawy. 

            Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą Aleksandrą Wicher

          • Europejski Tydzień Kodowania

          • EU CODE WEEK czyli Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród osób w każdym wieku.

            Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający świat, który ulega ciągłym zmianom.

             

            W tym roku w dniach od 10 do 22 października przyłączyliśmy się do jubileuszowej,10 edycji tejże akcji.

            Udział w CODE WEEK był znakomitą okazją do ćwiczenia umiejętności analitycznego, logicznego i kreatywnego myślenia oraz sposobem na naukę poprzez zabawę. W czasie zajęć młodsi uczniowie pracowali na macie do kodowania grając w logiczne gry, a starsi programowali blokowo na komputerach oraz pracowali z mikrokontrolerami.

            Za udział w akcji zdobyliśmy certyfikat dla szkoły.

          • Wyjście klas I-III do kina Grajfka w ChCK

          • W październiku i listopadzie wybraliśmy się do kina Grajfka na projekcję filmu rysunkowego pt.: „80 dni dookoła świata”. Pomysł bajki został zaczerpnięty oczywiście z powieści Juliusza Verne. Bardzo podobały się nam zabawne, wesołe i szalone przygody, które przeżywali bohaterowie filmu. Na ekranie obserwowaliśmy rozwijającą się przyjaźń sympatycznej Małpki i sprytnej Żaby.

            Po obejrzeniu bajki znowu utwierdziliśmy się w przekonaniu, że dobro, przyjaźń, zgodna współpraca pomagają pokonać wszystkie trudności.

            Klasy I-III

            z Wychowawcami

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka z Oddziałami Dwujęzycznym
      • tel. 32 24 10 362 | fax. 032 24 10 362 w.13
      • ul. Dąbrowskiego 41, 41-500 Chorzów Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych