W naszej szkole od kilku lat nauka języka angielskiego wspomagana jest przez korzystanie z platformy Insta.Ling. We wrześniu 2021 roku wprowadzona została innowacja pedagogiczna, która polega na systematycznej pracy uczniów z wykorzystaniem platformy podczas lekcji języka angielskiego oraz w domach. Głównym celem innowacji jest ułatwienie uczniom nauki nowych słówek i utrwalenia poznanego już słownictwa. Korzystanie z platformy jest niezwykle proste oraz nie jest czasochłonne. Poprzez systematyczną, codzienną i pięciominutową pracę każdy uczeń może utrwalać słownictwo, które poznaje na lekcjach języka angielskiego. Jest to zadanie dodatkowe, za które uczniowie otrzymują ocenę na koniec każdego miesiąca. Ocenie podlega systematyczność. W ten sposób osoby o nieco mniejszych zdolnościach językowych mogą otrzymać najlepsze oceny za wytrwałość. Skuteczność korzystania z platformy widoczna jest podczas ćwiczeń komunikacyjnych gdyż uczniowie coraz częściej wykorzystują słownictwo utrwalone dzięki systematycznej pracy z platformą Insta.Ling tworząc dialogi, opisy oraz wypowiedzi pisemne.