• Cyfrowobezpieczni

• Projekt edukacyjny Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, był realizowany w 2018/2019 roku szkolnym. Miał na celu wzbogacić wiedzę i świadomość uczniów, nauczycieli i rodziców na temat ryzyka i możliwych zagrożeń związanych z korzystaniem z nowoczesnych narzędzi cyfrowych oraz Internetu. Głównym założeniem projektu było zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i nauczenie ich zasad mądrego i rozważnego korzystania ze zdobyczy techniki.

Obecnie projekt jest kontynuowany. Uczniowie biorą udział w zajęciach profilaktycznych poruszających tematykę bezpieczeństwa w Internecie. Zajęcia prowadzone są przez wychowawców lub zapraszanych gości.

Projekt ma na celu wzbogacanie świadomości dot. Bezpieczeństwa w Internecie zarówno wśród uczniów oraz rodziców.

Aleksandra Wicher