• Młody konstruktor

• Program autorski „Młody konstruktor - czyli kodowanie jako elementarna część programowania” jest realizowany wśród uczniów klas 2.

Na zajęciach uczniowie rozwijają umiejętności logicznego myślenia, uczą się planowania, współpracy w grupie, podziału obowiązków, konsekwencji i odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Wzbogacają swoje kompetencje informatyczne i matematyczne.

Zagadnienia realizowane na zajęciach doskonalą umiejętności komputacyjne, logicznego myślenie, kombinowania oraz umiejętność abstrakcyjnego myślenia.

Uczniowie na zajęciach, które będą odbywać się raz w tygodniu w wymiarze 1 godziny, nauczą się wykorzystywać materiały edukacyjne w formie offline (karty pracy, maty do kodowania, klocki konstrukcyjne) oraz multimedialnej (tablety, roboty, Internet).